🎶 VELKOMMEN TIL MUSIK I MARSKEN! 🎶
Midt i det smukke sønderjyske marsklandskab finder du Højer – en historisk by tæt på den dansk-tyske grænse, kendt for sin mølle, den storslåede natur og ikke mindst det stærke lokale fællesskab.
Det er netop her, på Højer Stadion, at Musik i Marsken løber af stablen for første gang den 19. juni 2027! ☀️🎤
Musik i Marsken er en ny musikfestival, hvor vi samler mennesker på tværs af generationer til en dag fyldt med livemusik, fest, fællesskab og ægte sommerstemning.
Bag festivalen står tre lokale foreninger:
❤️ Højer Idrætsforening
❤️ Højer Borgerforening
❤️ Marskhallen
Sammen har vi en ambition om at skabe en festival, der både giver store musikoplevelser og sætter Højer og hele marsken på landkortet.
🎟️ BILLETSALGET STARTER DEN 15. NOVEMBER 2026!
📍 Højer Stadion
📅 19. juni 2027
📲 Husk at følge vores Facebook-side, så du ikke går glip af artistafsløringer, nyheder, konkurrencer og alle de spændende opdateringer frem mod festivalen!
MUSIK I MARSKEN – VI SES I HØJER! 🎉
